چگونه می‌توان تعداد کوئری‌ها در قسمت پرفورمنس سرچ کنسول را افزایش داد؟

افزایش کوئری‌های سرچ کنسول
آنچه در این مقاله می‌خوانید...

یکی از محدودیت‌های قسمت پرفورمنس (Performance) نشان دادن حداکثر 1000 کوئری (Queries) از یک وبسایت می‌باشد که در این مقاله یک ترفند ساده به شما می‌گوییم تا بتوانید تعداد کوئری‌ها را افزایش دهید.
یکی از بهترین ابزارهای آنلاین و کاملا دقیق برای یافتن کلمات کلیدی (تحقیق کلمه کلیدی)، خود ابزار سرچ کنسول می‌باشد که در صورت اینکه وبسایت شما دارای قدمت و بازدید باشد، اطلاعات بسیار مناسبی در اختیار شما قرار می‌دهد.
گاهی اوقات از قابلیت‌های این بخش غافل می‌شویم و آن را جدی می‌گیریم که امیدواریم بعد از خواندن این مقاله، به اهمیت و کاربرد آن پی ببرید و از آن نهایت استفاده را ببرید.

کاربرد بخش Performance در Search Console

بعضا وبمستران نیاز دارند تا اطلاعات بیشتری برای تحلیل و تولید محتوا بدست بیاورند و دنبال ابزارهای آنلاینی هستند تا از طریق آن‌ها به استخراج کلمات کلیدی پر بازدید بپردازند.
یکی از ابزارهای دقیق و رایگانی که به لطف گوگل در اختیار وبمستران قرار دارد، سرچ کنسول می‌باشد که انواع اطلاعات از وضعیت وبسایت و کاربران آن را منتشر می‌کند.

بخش پرفورمنس بیشتر از جنبه کاربری به بررسی وبسایت پرداخته و اطلاعاتی را منتشر می‌کند. شما با استفاده از این کاربر می‌توانید اطلاعات جامعی از مطالب وبسایت، کلمات کلیدی سرچ شده توسط کاربران، و … بدست آورید.
محدودیت این بخش برای سایت‌های جامع نمایان می‌شود که آن هم نمایش دادن فقط 1000 کوئری می‌باشد که با یک ترفند جذاب می‌توانید هم تعداد کوئری را افزایش دهید و هم اطلاعات جزئی‌تری نیز بدست بیاورید.

افزایش محدودیت کوئری‌های سرچ کنسول
محدودیت 1000تایی کوئری‌های سرچ کنسول

چگونه می‌توان محدودیت کوئری‌های سرچ کنسول را افزایش داد؟

برای اینکه بتوانید محدودیت 1000 کوئری را دور بزنید و همچنین اطلاعات جزئی‌تری نیز بدست بیاورید تا بتوانید تحلیل‌های جامع تری انجام بدید، بهتر است زیر شاخه‌های سایت خود را در سرچ کنسول تفکیک کنید.
شاید بگویید منظور از زیر شاخه چیست؟ خب دقیق تر توضیح می‌دهیم
فرض کنید وبسایت شما هم دارای فروشگاه است و هم قسمت بلاگ. اگر آدرس زیرشاخه‌ها به صورت yousite.com/shop یا yousite.com/blog است، بهترین روش اضافه کردن هر یک از این آدرس‌ها به صورت property جدید در سرچ کنسول است. (دقیقا مانند افزودن سایت به سرچ کنسول)

این کار را می‌توان حتی جزئی تر نیز انجام داد، به این صورت که صفحات دسته بندی و برچسب‌های وبلاگ یا فروشگاه خود را که دارای محتوای زیادی هستند را به همین روش به سرچ کنسول به عنوان یک property جدید اضافه کنید.
بعد از گذشت چند روز مشاهده خواهید کرد که در سرچ کنسول برای هر یک از اینpropertyها، دیتای جدیدی که قبلا به خاطر محدودیت 1000 کوئری مشاهده نمی‌کردید، نمایان خواهد شد.
این یک ترفند خاص، مهم و کاربردی برای انجام تحلیل‌های جامع می‌باشد و می‌توانید بدون محدودیت از این شیوه استفاده کنید.

آیا ترفند افزایش تعداد کوئری‌های سرچ کنسول برای سایت ضرر دارد؟

فرض کنید سایت شما 2 زبانه و در دو شاخه مختلف به صورت yousite.com/fa یا yousite.com/en در دسترس است. چون شما دو سایت مختلف دارید، هر یک از این وبسایت‌ها را به صورت جداگانه در سرچ کنسول ثبت می‌کنید.
آیا به این خاطر از سوی گوگل جریمه می‌شوید؟
شما در این کار فقط وبسایت خود را ثبت می‌کنید و برای دریافت آمار دقیق، صفحات داخلی را نیز ثبت می‌کنید و چون روشی غیرقانونی برای دور زدن الگوریتم‌های گوگل نیست، هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند.

امیدواریم این مقاله آموزشی مورد کاربرد شما همراهان ایندکس یار قرار بگیرد و بتوانید از ابزار سرچ کنسول برای تحقیق کلمات کلیدی و رفتار کاربران، نهایت استفاده را ببرید.

indexyar

تیم محتوای ایندکس یار

این مقاله توسط تیم محتوای مجموعه ایندکس یار تهیه و به رایگان در اختیار عموم کاربران و بازدیدکنندگان وبسایت قرار می‌گیرد تا باهمدیگر شاهد پیشرفت وب ایرانی باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *